Fair Play SimRacing Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sim Racing Community
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pomoć i pitanja/Help

Go down 
+3
Mansell
ttco
Ćale
7 posters
AuthorMessage
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptySat Mar 13, 2010 8:19 pm

Imate problem s rFactorom. Neće instalacija, neće pokrenut igru, problemi u online igranju itd...
sve to postajte ovdje. Zajedno ćemo rješit! Very Happy


Last edited by Ćale on Sun May 16, 2010 2:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
ttco

ttco


Broj postova : 28
Join date : 2010-03-17
Age : 35
Lokacija : Blizu VŽ

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: rFactor server   Pomoć i pitanja/Help EmptyFri Mar 19, 2010 1:36 am

Jedno pitanje u vezi servera. Pretpostavljam da server (dedicated) dižete ti (Ćale) i/ili Mansell doma na svojem compu, pa onda stavite ovdje svoju vanjsku IP adresu? Tako sam ja do sad radio... Ili ima nešto naprednije s čime nisam upoznat?
Back to top Go down
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyFri Mar 19, 2010 2:06 am

Ako želiš da napraviš servera da te svi vide na glavnoj listi servera moraš promjenit nešto u direktoriju igrice.

Dakle ideš ovim redom:

C:\Prog Files\rFactor\Userdata\Tvoj Nick\i sad ima jedan fajlić koji se zove Multiplayer

njega otovri u notepadu npr.

U drugoj kitici koja se zove 'Multiplayer Server Option' naći ćeš malo ispod Announce Host="0" (u tvom primjeru vjerovatno je nula), samo promjeni to u 1 Announce Host="1" i zatvori notepad i ne zaboravi sejvat izmjene. Nakon toga morali bi te ostali vidit na server listi. Ni slučajno u igri nemoj ić na Test dedicated jer će ovo resetirat na nulu.
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
ttco

ttco


Broj postova : 28
Join date : 2010-03-17
Age : 35
Lokacija : Blizu VŽ

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyFri Mar 19, 2010 2:16 am

Ma nije problem u Multiplayer.ini, već sam ja to podesio i vozili smo na mojem serveru. Samo sam pitao dal možda vi otvarate server na neki drugi način Smile
Back to top Go down
Mansell

Mansell


Broj postova : 81
Join date : 2010-03-16
Age : 28
Lokacija : Prelog/Čakovec

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyFri Mar 19, 2010 12:26 pm

Ja otvaram kako si ti spomenuo ttco. Sad sam i ja stavio da me mozete pronac na server listi pa cu sad napisat i ime servera, ip i lozinku jer ce me sad svi vidjet na glavnoj listi pa da nam ne smetaju ostali kad cemo vozit...
Back to top Go down
ttco

ttco


Broj postova : 28
Join date : 2010-03-17
Age : 35
Lokacija : Blizu VŽ

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptySun Mar 21, 2010 10:00 pm

Evo puhnula mi još jedna ideja Very Happy Razz
Dok se staza / mod dobro testira i zaključi da je dostojna stalnog repertoara, trebali bi je stavit u prvi post tema za staze/modove. Tak da se uvijek može znati što je "standard" i što se može u svako doba voziti. Svojevrsna must-have-download-sekcija Very Happy
Al napominjem, nakon što se staza/mod testira od nekoliko članova, ne nabacat to bezveze Smile
Back to top Go down
Krscho

Krscho


Broj postova : 7
Join date : 2010-03-17

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptySun Mar 21, 2010 10:13 pm

Pomoć, imam Windows 7 64bitni i imam već dost dugo problem s rFactorom.

Pokrenem ga kaze game can not start il nest takvoga, neki put m ise pokrene ali ono to je u 5% slucajeva i ne kuzim di je problem pošto nekima radi na sedmici a citam nekima ne radi, meni ne radi pa malo radi, totalno random :S
Back to top Go down
ttco

ttco


Broj postova : 28
Join date : 2010-03-17
Age : 35
Lokacija : Blizu VŽ

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyMon Mar 22, 2010 12:20 am

ttco wrote:
I ja imam flat, ali nije problem u tome. Nego jednostavno malo je previše svaki dan novi mod, pogotovo ako je svaki mod 1-2 auta. Ovako bi imali nekoliko (pa da je i 10) većih modova, ali bi znali da su kvalitetni, da ih svi imaju i da možemo vozit kak spada Smile

Povlačim ovo boldano Very Happy
Nakon što sam vidio da raspakiran TCL mod ima 4GB (!), mislim da ne treba pretjerivati Very Happy

@ Krscho - nemam pojma meni zasad na Win7 x64 sve radi bez problema.

I btw jel to samo kod mene ili se na ovom forumu citati očajno loše vide?
Back to top Go down
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyMon Mar 22, 2010 12:59 am

Da mod TCL ima 4GB kad se raspakira, srećom neko se pametan sjetio v1.1 stavit za download od 900mb, a ja kad sam prvi put pred godinu i malo više skidao mod 1.0 skidao sam s rapida bez acounta i to 4GB. 2 dana sam to skidao al nisam požalio mod ima sve turističke serije od '80te do '90te i preko 30 auta čini mi se al skinovi uzimaju puno jer svaki auto ima 30 skinova možda.

@Krscho ja imam XP i nemam iskustva s sedmicom. Možda probaj neki drugi patch skinut za rf ili skini opet igru ali od drugog uploadera. Ili je mogućnost da si ga krcao nepouzdanim modovima pa su ti pokvarili igru.

@TTCO - malo je sivo u citatima natpisi, budem probao izmjenit. Pobaj malo pojačat nijansu na monitoru možda pomogne.
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
Krscho

Krscho


Broj postova : 7
Join date : 2010-03-17

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyMon Mar 22, 2010 1:03 pm

Ma skinuo sam XP mode pa cu njega pokrenut u sedmici i kroz njega rFactor, navodno je to problem kod dvd verzije igre
Back to top Go down
schumi94




Broj postova : 2
Join date : 2010-03-21

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyThu Mar 25, 2010 12:04 pm

igram igu tek oko 2 tj pa nisam skuzio jos pa cu pitat vas

kolko sam skuzio vi kad se skupljate igrate prek hamacia pa ak mi neko moze objasnit sta kad skinem hamaci kak se spojim s vama i sve sta treba
Back to top Go down
K1M1




Broj postova : 33
Join date : 2010-03-20

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyThu Mar 25, 2010 1:43 pm

schumi94 wrote:
igram igu tek oko 2 tj pa nisam skuzio jos pa cu pitat vas

kolko sam skuzio vi kad se skupljate igrate prek hamacia pa ak mi neko moze objasnit sta kad skinem hamaci kak se spojim s vama i sve sta treba
Ne, ne skupljamo se preko hamachia nego normalno preko ip-a. Dakle u igrici odes na join i onda ides na onaj plavi kvadratic u gornjem lijevom kutu, upišeš ip (koji mi stavimo u ovoj temi https://simhrteam.forumotion.com/simhr-live-f10/servers-live-t58.htm) i that's it. Wink
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Broj postova : 5
Join date : 2010-04-25

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyMon Apr 26, 2010 10:35 pm

Imam problem..extraktam mod u rfactor folder...pokrenem igru i hoču namjestit na wcp mod,kliknem i igra se sruši scratch ....??A drugi modovi mi rade normalno confused
Back to top Go down
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyTue Apr 27, 2010 12:42 am

Ronin wrote:
Imam problem..extraktam mod u rfactor folder...pokrenem igru i hoču namjestit na wcp mod,kliknem i igra se sruši scratch ....??A drugi modovi mi rade normalno confused
Hm... ako si dobro extrakto igru odnosno pravilno kopiro nebi 'Ti' trebao ništa klikat ni birat, mod se automacki sam pokrene s igrom umjesto default rfactora.
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
Ronin

Ronin


Broj postova : 5
Join date : 2010-04-25

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyTue Apr 27, 2010 2:20 am

Skinuo sam nov rfc,a stari kompletno izbriso.Ovaj put vidim mod , ali me opet izbacuje igra van!Kad sam zavrsio sa kopiranjem, winrar mi je izbacio da je nasho neke 2 greske "crc failed in gamedata/vehicles/f1wcp1999/mclaren austria01/SKINS---DATA CORUPTED!!
Back to top Go down
ttco

ttco


Broj postova : 28
Join date : 2010-03-17
Age : 35
Lokacija : Blizu VŽ

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyTue Apr 27, 2010 3:05 am

Ukratko: CRC error = neispravno skinut file (s greškama ili nije kompletan)
Back to top Go down
Ronin

Ronin


Broj postova : 5
Join date : 2010-04-25

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyTue Apr 27, 2010 12:52 pm

nzm zakaj mi skine s greškom,pokušat ču ponovno .Jel možda ima za skinut da je "exe file"da nije u rar-u Question Question
Back to top Go down
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyTue Apr 27, 2010 12:57 pm

Ronin wrote:
nzm zakaj mi skine s greškom,pokušat ču ponovno .Jel možda ima za skinut da je "exe file"da nije u rar-u Question Question
evo ima ovjde 2 linka, 1 je onaj koji je na forumu a drugi meni ne otvara. http://www.bsimracing.com/?p=8773

još sam jednom moj frend skidao ovaj mod pa mu nije radio. Neznam zašto Crying or Very sad
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
Ronin

Ronin


Broj postova : 5
Join date : 2010-04-25

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyWed Apr 28, 2010 1:47 pm

nece ovo nikako Crying or Very sad a bash bi htio koji krug online odvozit!pokušat ču još veceras skinut po 3 put!mi može netko točno objasnit kako install?možda nešto krivo radim ,mada sa drugim modovima nisam nikakve frke imao.thx
Back to top Go down
Ćale
Admin
Ćale


Broj postova : 287
Join date : 2010-03-13
Age : 37

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyWed Apr 28, 2010 1:52 pm

ja kad skinem neki mod otvorim novi folder bilo gdje, u njega odzipam mod koji sam skinuo a zatim pročitam readme file. Ako treba što posebno odvojit to napravim ako ne desni klik 'cut' i sve u rf folder
Back to top Go down
https://simhrteam.forumotion.com
Mansell

Mansell


Broj postova : 81
Join date : 2010-03-16
Age : 28
Lokacija : Prelog/Čakovec

Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help EmptyWed Apr 28, 2010 7:21 pm

Ja otvorim rar mapu i pokraj si stavim rfactor mapu i samo prebacim i kliknem "replace to all" Cool
Back to top Go down
Sponsored content





Pomoć i pitanja/Help Empty
PostSubject: Re: Pomoć i pitanja/Help   Pomoć i pitanja/Help Empty

Back to top Go down
 
Pomoć i pitanja/Help
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pomoć, zapelo, pomgaj!!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fair Play SimRacing Team :: SIMULATIONS :: rFactor-
Jump to: